KAPELY 11. 9. 2021

SAMSON A JEHO PARTA

NEZMAŘI, PACIFIK

TAXMENI, JITKA VRBOVÁ

PABĚRKY MARKO ČERMÁKA

MARIEN, TERRAKOTA, NÁPLAVA

KAMARÁDI STARÉ ŘEKY

T. S. SEŠLOST PRAHA, PRAŽEC

RIVERSTARS - vítěz předkola z roku 2020

BOUNTY- vítěz předkola z roku 2021

TRAMPSKÉ PIKOVICE

SAMSON A JEHO PARTA

JAROSLAV SAMSON LENK

je osobitý přední český písničkář, hudebník, zpěvák

a producent. Tvůrce hudby a textů k dětským televizním večerníčkům, moderátor, stálice české folkové a písničkářské scény.

Tento svérázný hudebník působí na pódiích a v masmédiích

v různých sestavách a sdruženích i jako sólista či producent již 44 let.

 

NEZMAŘI

Folková skupina NEZMAŘI byla založena počátkem roku 1978 čtyřmi “otci zakladateli” Pavlem Zajícem, Zdeňkem Hejkrlíkem, Zdeňkem Svobodou a Lubošem Hrdličkou, původně jako scénická kapela Divadla dramatických textů s půvabnou zkratkou DDT, působícím pod ochrannými křídly Jihočeského divadla.

Skupina NEZMAŘI je charakteristická vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů. Její repertoár tvoří převážně vlastní písně ale i světová folková klasika.  Za léta aktivního koncertování posbírali všechna ocenění, která se v tomto žánru udělují. Kromě plzeňských Port jsou také držiteli dvou Zlatých klíčů. Tato prestižní cena se uděluje

pro nejlepší skupinu roku v kategorii Folk&Country.

TAXMENI

Za více jak tři desítky let své existence si vydobyla přední místo na country scéně. Poprvé výrazně dala o sobě vědět

na přelomu 60. a 70. let dvacátého století. Nejprve začala tvořit svůj repertoár na zpěvných melodiích tradiční americké country music, postupem času se vlastní tvorbou

a výrazem dopracovala až ke countryové moderně, a dokonce ji i celý žánr C&W obohatila o specifický styl tzv. military-country. TAXMENI byli založeni na podzim 1970, z někdejších členů skupin The Plainsmen a Stonewall-Jackson. V únoru 1971 poprvé veřejně vystoupili. V tomto počátečním období se skupina pohybovala na pomezí folku a bluegrassu. Vyhrála několik amatérských soutěží a festivalů, včetně celostátního finále PORTY. Poté byla TAXMENUM předána i tzv. Zlatá Porta „Za dlouholetý přínos v oblasti české country hudby.“ 

 

JITKA VRBOVÁ

Jitka Vrbová je česká zpěvačka, která je známa především jako výrazná představitelka žánru trampské a country hudby, věnuje se ale i jazzu a swingu. Původním povoláním učitelka. Její babička byla vynikající altistka, dědeček vojenský muzikant, maminka multiinstrumentální zpěvačka, tatínek poučený houslista a zpěvák. V 60. létech začíná její pěvecký rozjezd (kavárna Vltava, Alfa, Valdek, plesy, čaje atd.) Dodnes pravidelně vystupuje, nahrává, CD a nejvíce jí těší klidný život s muzikou, rodinou, přáteli a  zálibami.

PABĚRKY MARKO ČERMÁKA

Trampská kapela Paběrky Marko Čermáka vznikla na jaře 1985 ze členů trampské osady Paběrky a jejich kamarádů. Hraje převážně americké, kanadské a australské lidové písně, trampské písně v country stylu.

Od počátku se jednalo o šestici hudebníků hrajících v nástrojovém obsazení: pětistrunné banjo, kytara, mandolina, kontrabas a zpěv (vícehlasné vokály).

Už 33 let hrají ve stejné sestavě!

MARIEN

 je česká hudební skupina hrající folkovou, country a trampskou hudbu. Kapela pochází z Pardubic a hraje od roku 2004.

Skládá se ze 7 členů. Frontmanem a autorem většiny písní je kytarista Víťa Troníček.

Skupina se věnuje vícehlasému zpěvu a mezi hudebními nástroji převládají akustické kytary, ve většině písní však můžeme slyšet i perkuse, flétnu nebo foukací harmoniku. 

TERRAKOTA

Terrakota vznikla na sklonku roku 2016 s tím, že po dubnové premiéře 2017 ve folkové stodole Vládi Vlasáka padlo rozhodnutí pokračovat. V témže roce jsme získali první místo v divácké soutěži na Křižanovském Vaťáku, v roce 2018 pak postup z pražského finále na Portu v Řevnicích, na kterou jsme nicméně nezamířili, protože ve stejném termínu probíhalo finále soutěže Houpací kůň, ve kterém jsme se nejprve umístili na hezkém třetím místě, abychom o rok později tamtéž zvítězili. Na Mohelnickém dostavníku 2018 jsme získali cenu Českého rozhlasu Olomouc a na Jizerské notě pak první místo v divácké soutěži. 

TRAMPSKÉ PIKOVICE

NÁPLAVA

Náplava je česká kapela, která vznikla v roce 1988

v Ústí nad Labem.

Název tato severočeská skupina získala v západních Čechách na výročním ohni osady T. O. Hawai v červnu 1988.

Její repertoár se skládá především z autorských písní, v nichž se mísí trampská hudba s country a folkovou muzikou.

KAMARÁDI STARÉ ŘEKY

V roce 1966 vznikla v Berouně po vzoru starých tradic

i trampská osada Kamarádi Staré řeky. U kolébky tenkrát stálo šest kamarádů, které spojovala láska k přírodě i touha po dobrodružství.

Myšlenka, kterou jsme dali do vínku vznikající osadě – „Láskou naší je příroda, příkazem budiž kamarádství“ – nás motivuje od počátku až do dnešních dnů .Vždyť právě kamarádství umožnilo osadě překonat i nelehká období, kdy trampské hnutí nestálo na výsluní doby.